کد خبر: 175

مرگ بر شیطان بزرگ/ مگر حق و باطل را می توان بر سر یک میز نشاند؟

جنگ حق و باطل، سابقه ای به درازای تاریخ و گستره ای به وسعت کل عالم دارد. از ابتدای خلقت انسان که شیطان از دستور خداوند مبنی بر سجده بر آدم سرباز زد و استکبار کرد، و تا روز قیامت این جنگ ادامه خواهد داشت. این جاست که امام خمینی رحمت الله علیه می فرماید: «تا شرک و کفر هست، مبارزه هست. و تا مبارزه هست، ما هستیم‏.»
مرگ بر شیطان بزرگ/ مگر حق و باطل را می توان بر سر یک میز نشاند؟

 

مرگ بر شیطان بزرگ

مگر حق و باطل را می توان بر سر یک میز نشاند؟

 

وَ إِذْ قُلْنا لِلْمَلائِکَةِ اسْجُدُوا لِآدَمَ فَسَجَدُوا إِلاَّ إِبْلیسَ أَبى‏ وَ اسْتَکْبَرَ وَ کانَ مِنَ الْکافِرینَ (سوره بقره، 34)

و [یاد کن‏] هنگامى که به فرشتگان گفتیم: به آدم سجده کنید، [پس‏] سجده کردند مگر ابلیس که سر پیچید و تکبّر ورزید و از کافران شد.

هابیل با قابیل... ابراهیم با نمرود...موسی با فرعون... عیسی با رومیان... محمد با مشرکان مکه... علی با معاویه... حسین با یزید... خمینی با شاه و امریکا...

جنگ حق و باطل، سابقه ای به درازای تاریخ و گستره ای به وسعت کل عالم دارد. از ابتدای خلقت انسان که شیطان از دستور خداوند مبنی بر سجده بر آدم سرباز زد و استکبار کرد، و تا روز قیامت این جنگ ادامه خواهد داشت. این جاست که امام خمینی رحمت الله علیه می فرماید: «تا شرک و کفر هست، مبارزه هست. و تا مبارزه هست، ما هستیم‏.» (صحیفه امام، ج‏21، ص: 88)

این میدان و این مبارزه هم دو طرف بیشتر ندارد. یا حق یا باطل. اگر با حق نباشی در جبهه باطل هستی. در هر عمل و هر لحظه باید انسان ببیند که در لشکر حسین است یا در مقابل او و در میان لشکر یزید. همواره در طول تاریخ کسانی بوده اند که با این تقابل و جنگ مخالفت می کرده اند. می گفتند جنگ نباید بکنید. همیشه هم در این جنگ مانع پیروزی جبهه حق می شدند و مالک اشترها را از پشت خیمه معاویه برمی گرداندند. ندای «لا قتال... لا قتال...» سر می دادند اما نتیجه ی کار چیزی نبود جر شکست دادن جبهه حق. این افراد هنوز هم وجود دارند که با ادعای صلح طلبی، و عدم خشونت و ... آب در آسیاب دشمن می ریزند و حرکت جبهه حق را متوقف یا کند می کنند. حال این رفتارها از ساده لوحی است یا خیانت، خدا می داند.

امروز بارزترین مصداق جنگ حق و باطل در جهان، تقابل تمدنی انقلاب اسلامی با تمدن غرب و در رأس آن امریکاست. انقلاب اسلامیِ روح خدا مصداق اتم جبهه حق و «امریکای جهان خوار» مصداق اتم استکبار و جبهه باطل است. «مرگ بر آمریکا»ی امروز ما مرگ بر شیطان بزرگ است.

اگر جبهه بندی ها در جهان اینگونه باشد که هست، دیگر معنایی ندارد به توافق رسیدن ایران و امریکا. دیگر معنایی ندارد همکاری با امریکا برای حل مشکلات منطقه. و  «برخلاف نظر برخی افراد، آمریکا بخش عمده‌ی مشکلات منطقه است نه بخشی از راه‌حل مشکلات.»  دیگر توجیهی ندارد که بدون اجازه بروند با دولت های مستکبر عالم بنشینند برای سوریه که جزئی از جبهه مقاومت است، تصمیم گیری کنند و به خیال خامشان مشکل را حل کنند. «حرف ما در این زمینه، مستحکم‌ترین حرف‌ها است؛ ما معتقدیم معنی ندارد کشورهای دیگر دور هم جمع شوند و راجع به یک نظام حکومتی و رئیس آن حکومت تصمیم بگیرند؛ این بدعتی خطرناک است که هیچ حکومتی در جهان اجرای آن را درباره‌ی خود نمی‌پذیرد.»

کسانی که به دشمنی امریکا و اسرائیل و اینکه این دو باید از بین بروند عقیده ندارند، شایستگی داشتن مسئولیت در جمهوری اسلامی را ندارند. ولو اینکه سالها در جمهوری اسلامی سابقه کار داشته باشند یا حتی لباس اسلام را بر تن کرده باشند. اینان حتی در مصاحبه های رسمی اینکه جمهوری اسلامی به دنبال فروپاشی رژیم غاصب اسرائیل است را سوء تفاهم می دانند. رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: «هر دولتی از دل آرای ملت فلسطین بیرون بیاید تکلیف صهیونیست‌ها و ساکنان سرزمین‌های اشغالی را مشخص خواهد کرد البته در مخالفت با پیشنهاد منطقی ما گفته‌اند این به معنای فروپاشی رژیم غاصب است که طبیعی است این رژیم جعلی باید دچار فروپاشی شود.» اما آن ها حتی حاضر نیستند جنایات حال حاضر امریکا و اسرائیل را حتی در زبان محکوم کنند چه رسد به اینکه داعیه ی نابودی امریکا و اسرائیل را داشته باشند.

اما چه کنیم که این ساده لوحان یا خائنان، ظاهری پرفریب دارند. خود را طرفدار انقلاب می نمایند اما از پشت به انقلاب خنجر می زنند. باید چشم ها را باز کرد و اینان را شناخت که نفوذی و عامل نفوذ دشمن هستند.

مرگ بر شیطان بزرگ/ مگر حق و باطل را می توان بر سر یک میز نشاند؟

مرتبط ها
یادداشت
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.