کد خبر: 289

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در واکنش به بازخوردهای نامه انتقادی به وزیر ارشاد

برای فیلمی که سراسر یک بیانیه سیاسی است جایی برای نقد فنی باقی نمی ماند تطهیر کنندگان فتنه همان مسیر عاملین فتنه را می روند برای اثبات حقانیت خود حاضریم میزبان عوامل فیلم و مسئولین وزارت ارشاد در دانشگاه امام صادق (ع) برای نقد محتوایی فیلم باشیم.
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در واکنش به بازخوردهای نامه انتقادی به وزیر ارشاد

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه‌تعالی

روز گذشته نامه‌ای انتقادی از بسیج دانشجوی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در واکنش به خبر اکران فیلم سینمایی حامی فتنه عصبانی نیستم منتشر شد که واکنش‌های متعددی را به همراه داشت. اکنون به نظر می‌رسد که فرصت آن فرا رسیده است که با طرح نکاتی به روشن‌تر شدن اذهان عمومی ملت شریف ایران کمک کرد.

1. فتنه 88 یکی از حساس‌ترین برهه‌های تاریخ معاصر است که در آن گروه‌های معاند نظام با هر نظر و سلیقه‌ای دورهم گرد آمدند و همچون گرگان تیزدندانی به دریدن پیکر نظام اسلامی طمع کردند. در چنین شرایطی بود که صدای " انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است " و "نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران" از حلقوم آنها به گوش می‌رسید و در همین زمان بود که دشمنان قسم خورده ایران بیش از هر زمان دیگری به نابود کردن انقلاب اسلامی امیدوار شدند. آن‌هایی که هرگز حاضر به پذیرش قانون نشدند تلاش کردند که با ایجاد اخلال در امنیت کشور، نظام اسلامی را وادار به عقب‌نشینی کنند و حتی با هتاکی و بی حرمتی به مقدسات و آسیب زدن اموال عمومی مردم در پی اغتشاش و ناآرامی بودند؛ اما در نهایت این ملت شریف ایران بودند که در حماسه نه دی سیلی محکمی بر دهان عاملین فتنه زدند و همچنان نیز بر عهدی که در آن روز با انقلاب اسلامی بسته اند پایبند می باشند.

2. امروز نیز هر کس که به هر نحوی به بزک کردن چهره منحوس فتنه و فتنه گران اقدام کنند در واقع در مسیر تضعیف نظام اسلامی و اخلال در امنیت کشور گام بر می‌دارند. کسانی که به ساخت و یا حمایت از آثاری که به تطهیر آشوب کنندگان و بر هم زنندگان امنیت و آزادی در این کشور می­پردازند دقیقا همان مسیری را میروند که عاملین فتنه رفته اند. در این شرایط بدیهی است که بر ذمه تمامی دلسوزان انقلاب اسلامی و ایران عزیز است که با تمام قدرت در برابر تطهیر فتنه بایستند و به مقابله گفتمانی با فضای موجود بپردازند. صد البته از مسئولین دولتی انتظار می‌رود در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی و نه برخوردهای سلیقه ای به مقابله با آثار مذکور بپردازند نه آنکه به دنبال ساختن وجهه ای سیاسی در پسِ عملکرد اسف بار اقتصادی شان باشند.

3. هر کس که با ذره‌ای انصاف و به دور از سوگیری‌های جاهلانه فیلم سینمایی عصبانی نیستم را مشاهده کند بدون شک به این مسئله اذعان می‌کند که در بخش‌های متعددی از این اثر، فیلم به یک بیانیه سیاسی تبدیل می‌شود. آقای درمیشیان در فیلم عصبانی نیستم در پی ساخت فیلمی هنری از حیث زیبایی شناختی آن نبوده بلکه به دنبال صدور بیانیه ای سیاسی در فضای کشور بوده است. واضح و روشن است در مواجهه با بیانیه سیاسیِ آقای درمیشیان و عملکرد وزارت ارشاد جایی برای نقد هنریِ اثر باقی نمی‌ماند.

4. امروز چون روز روشن است که مدعیان دروغین آزادی بیان بیش از چهار سال است که با امنیتی‌ترین دولت تاریخ جمهوری اسلامی پای خود را بر حلقوم دانشجویان انقلابی گذاشته‌اند و هر اقدامی را که می‌توانستند انجام داده‌اند تا جوان مؤمن انقلابی خفه‌خون بگیرد و مزاحم ولنگاری‌های سیاسی و فرهنگی‌شان نشود. با این وجود بسیج دانشجویی همیشه با آغوش باز به استقبال بیان دیدگاه‌های مختلف رفته است. دعوت‌های مکرر بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام از مسئولین وزارت ارشاد و شخص آقای درمیشیان پیرامون آثارشان گواه خوبی بر این ادعاست. با این وجود علی رغم اینکه امیدی به حضور مسئولین وزارت ارشاد و عوامل فیلم در دانشگاه برای نقد عملکردشان نداریم، اما این بار هم اعلام می­کنیم برای اثبات حقانیت ادعای خود و پوشالی بودن ادعاهای روشنفکرانه ایشان، حاضریم با حضور اهالی اندیشه و اصحاب رسانه، میزبان عوامل فیلم و مسئولین وزارت ارشاد در دانشگاه امام صادق علیه السلام برای نقد محتوایی فیلم مذکور باشیم.

مرتبط ها
یادداشت
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.