کد خبر: 294

گزارش

ضیافت افطاری مناطق محروم تهران(دروازه غار)

یکی از روحانیون فعال منطقه: مهمترین عامل محرومیت منطقه، ضعف فرهنگی است و پخش غذا و ارزاق در اینگونه مناطق نمی تواند راه حل مناسبی برای درمان آسیب های آن مناطق باشد و صرفا به عنوان مسکّن قابلیت بکارگیری دارند. برای حل آسیب های اجتماعی این منطقه، نیازمند برنامه ریزی ها و ایجاد ساختار هایی متفاوت با ساختار های در حال اجرا بود.
ضیافت افطاری مناطق محروم تهران(دروازه غار)

به مناسبت شب میلاد کریم اهل بیت (ع)،قرارگاه جهادی عبادالرحمن برنامه پخش افطاری و شام را در یکی از مناطق محروم تهران(دروازه غار) برگزار نمود که طی آن ۳۰۰ بسته غذای گرم و۳۰۰ بسته افطاری در این منطقه محروم پخش شد. پس از انتخاب این محل بعنوان محل ضیافت، خانواده های محروم شناسایی شده و جهادگران به جمع آوری کمک های نقدی و سپس تهیه غذا و افطاری پرداختند. تامین هزینه این ضیافت نیز تماما از طریق کمک های مردمی علی الخصوص جامعه دانشگاهی صورت گرفت. یک گروه ۹ نفره از دانشجویان بسیجی دانشگاه برای پخش افطاری ها و عیدی ها اعلام آمادگی کرده و وارد منطقه شدند. برنامه بدین نحو بود که پس از نواخته شدن زنگ خانه ها، بسته ها تحویل خانواده ها می شد ...اما آنچیزی که در حین پخش بسته های غذایی رخ داد این بود که کودکان برای دریافت غذا به سمت خودرو ها می دویدند و گاها با تضرع و گریه در خواست غذا میکردند ... در این موقع درحالی که عده ای از جهادگران مشغول پخش افطاری و عیدی در خانه های اطراف بودند اتفاق جالب و قابل تاملی رخ داد به این صورت که وقتی در خانه ای را برای دادن عیدی زده بودیم،دو کودک به جلوی در آمده و کودک بزرگتر بعد از دیدن پاکت پول گفت که آیا آمده اید که کودک کوچکتر را با خود ببرید... نکته قابل تامل در آنجا وضع فرهنگی نابسمان آنجا بود که اعتیاد به مواد مخدربه عنوان یکی از عوامل اصلی فقر و بی تحرکی برخی خانواده ها نمایان بود... پس ازپخش افطاری ها به گفتگو با یکی از روحانیونی پرداختیم که مدت هاست خود را وقف این محل کرده است..،آقا سید کار خود را از سال ۹۴ در این منطقه آغاز کرد.. پس از بیان توضیحاتی مختصر درباره منطقه هرندی،ایشان مهمترین عامل محرومیت در آن منطقه را ضعف فرهنگی می دانستند و معتقد بودند که پخش غذا و ارزاق در اینگونه مناطق نمی تواند راه حل مناسبی برای درمان آسیب های آن مناطق باشد و صرفا به عنوان مسکّن قابلیت بکارگیری دارند. برای حل آسیب های اجتماعی این منطقه، نیازمند برنامه ریزی ها و ایجاد ساختار هایی متفاوت با ساختار های در حال اجرا بود.این طلبه بزرگوار، خود برنامه ای برای رشد و تربیت قشر کودکان و نوجوانان و قشر جوان منطقه تدارک دیده است و بمدت ۳ سال است که با تلاش های شبانه روزی خود و دوستانش درحال خدمت به این قشر از مستضعفان در جنبه های فرهنگی،اقتصادی و اجتماعی می باشد...

ضیافت افطاری مناطق محروم تهران(دروازه غار)
ضیافت افطاری مناطق محروم تهران(دروازه غار)

مرتبط ها
یادداشت
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.