تاریخ : 13/بهمن/1395 - 18:17
کد خبر : 214
سرویس خبری : واحد سیاسی
 

آقای لاریجانی به شعور مردم توهین نکنید / استیضاح را تا کجا کش خواهید داد؟

بسیج دانشجویی در واکنش به لغو استیضاح وزیر راه و شهرسازی:

آقای لاریجانی به شعور مردم توهین نکنید / استیضاح را تا کجا کش خواهید داد؟

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام در واکنش به لغو چندباره ی استیضاح وزیر راه و شهرسازی به بهانه نرسیدن دعوتنامه به وزیر، در نامه ای به اطاله استیضاح در مجلس اعتراض نموده و از رئیس مجلس خواست تا به این روند پایان دهند

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام در واکنش به لغو چندباره ی استیضاح وزیر راه و شهرسازی به بهانه نرسیدن دعوتنامه به وزیر، در نامه ای به اطاله استیضاح در مجلس اعتراض نموده و از رئیس مجلس خواست تا به این روند پایان دهند.
در این نامه با اشاره به مصاحبه روز گذشته سخنگوی هیات رئیسه مجلس آمده است: مصاحبه تاسف آور سخنگوی هیات رئیسه مجلس در باب منتفی شدن طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی در صحن آن مجلس محترم و ارجاع مجدد آن به کمیسیون عمران با بهانه ی نرسیدن دعوتنامه وزیر به دستش، نشان داد اراده ای در مجلس وجود دارد تا مانع از استیضاح وزیر راه و شهرسازی ولو به قیمت توهین به ملت ایران شود. وزیری که کوچکترین انتقادات دانشجویی را رصد کرده و با تهدید با آن ها برخورد می کند چگونه از دعوت شدن خود به کمیسیون عمران مجلس مطلع نبوده است، حال آن که رسانه ها چندی قبل از تاریخ جلسه مقرر، از آن مطلع بودند. واقعا انتظار دارید باور کنیم دعوت نامه به دست وزیر نرسیده است، لطفا به شعور مردم توهین نکنید.
 
این نامه در ادامه افزوده: جناب آقای لاریجانی، تاریخ در مورد عملکرد شما در قبال وزارت سراسر خسارت وزیر میلیاردی قضاوت خواهد کرد، و آیندگان با مرور کارنامه ضعیف وزارت راه و شهرسازی و انفعال مجلس در قابل خسارت های انسانی و ملی وزیر کارنابلد، در مورد حریت شما تردید خواهند نمود. شما می توانید بازی استیضاح را تا چند صباحی دیگر و پایان این دولت کش دهید به این امید که آقای وزیر بتوانند چند روزی بیشتر بر مسند امور باشند، ولی بدانید مردم و خدای آن ها ناظر این رفتار و شائبه ی سیاسی بازی با مطالبه مردم هستند و پرونده اعمال نزد حضرت حق محفوظ.
نامه اعتراضی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام افزوده است: به راستی صدای حق طلبانه ی صدها خانواده ی مظلوم که به لطف مدیریت ناشیانه وزارت راه و شهرسازی از حق مسکن خویش محروم شده اند به گوش شما نرسیده است؟! آیا انصاف است ده ها زن و مرد بی پناه فریاد تظلم خواهی مقابل مجلس سر دهند و هیچ واکنشی از آن مجلس دیده نشود؟ اشک های ملت داغدار از فاجعه مدیریتی قطار تبریز مشهد هنوز خشک نشده است، خانواده هایی که حتی خاکستری هم از عزیزانشان باقی نمانده بود. ما یقین داریم که آه مظلوم دامن کسانی را که علیرغم قصور، بدون عذرخواهی هنوز صندلی مسئولیت را چسبیده اند، خواهد گرفت.
در ادامه با اشاره به انتقادات کارشناسی دانشجویی آمده است: بگذریم از فهرست بلندبالای انتقادات متخصصین جنبش دانشجویی از اقدامات وزارت راه و شهرسازی در حوزه هایی چون مسکن، کشتی رانی، حمل و نقل ریلی، جاده ها، حمل و نقل هوایی و... که پیش از این بارها با هدف اصلاح رویه های غلط و همراهی با دولت و یاری نمودن کارگزاران نظام اسلامی به توصیه مقام معظم رهبری به اطلاع آن وزارت خانه و شخص وزیر رسانیده ایم و هیچگاه پاسخی جز تهدید و تحقیر دریافت نکردیم.
در پایان این نامه آمده است: آقای رئیس، بترسیم از آن روزی که مردم از استیفای حقوق خویش در نظام اسلامی ناامید شوند که یقینا آن روز، پایان انقلاب ماست. ما دانشجویان به حسب وظیفه با مجلس محترم اتمام حجت می کنیم و زین پس روی سخن خویش را با مردم قرار خواهیم داد و قصه تلخ استیلای باندهای قدرت و ثروت بر چرخه پیگیری مطالبات مردمی در نظام اسلامی را روایت خواهیم نمود به امید آن که وجدان های پاک ملت مومن چنین کوتاهی های ناحق را به پای انقلاب اسلامی ننویسند. امید که شما از این شمار نباشید. و السلام
بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام
 
لازم به ذکر است با گذشت بیش از دو ماه از فاجعه مدیریتی قطار تبریز مشهد و همچنین شدت گرفتن اعتراضات مردمی مسکن مهر، وزارت وزیر راه و شهرسازی کماکان ادامه دارد

کد خبرنگار : 54