تاریخ : 19/آذر/1396 - 20:02
کد خبر : 286
سرویس خبری : روابط عمومی
 

گزیده سخنان شیخ نعیم قاسم در دانشگاه امام صادق (علیه السلام)

قائم مقام دبیر کل حزب الله لبنان

گزیده سخنان شیخ نعیم قاسم در دانشگاه امام صادق (علیه السلام)

گزیده سخنان حجت الاسلام و المسلمین شیخ نعیم قاسم در دانشگاه امام صادق (علیه السلام) پیرامون انتفاضه مسجد الأقصی و آینده رژیم غاصب صهیونیستی :

گزیده سخنان شیخ نعیم قاسم در دانشگاه امام صادق (علیه السلام)

:small_red_triangle:ولایت فقیه ادامه راه ولایت اهل‌البیت‌علیهم‌السلام و از الطاف الهی بر جامعه شیعی است که مسئولیت بزرگ ما در این دوران ارائه نمونه روشنی از حکومت الهی برای عالم اسلامی است.

:small_red_triangle_down:مجاهدان حزب‌الله لبنان که پس از انقلاب اسلامی شکل گرفت، فرزندان فکری، سیاسی و جهادی امام خمینی هستند و ما در حالی که اندک بودیم، به فرمان امام به مبارزه با اسرائیل اقدام کردیم در حالی که اسرائیل با نقشه‌های پلید خود می‌خواست مقاومت را از مرزهای خود دور نگه دارد.

:small_red_triangle:حزب‌الله از جایی که اسرائیل گمانش را هم نمی‌برد رشد کرد و جوانان اقبال گسترده‌ای به آن نشان دادند. در این مسیر نباید از نقش برجسته زنان در پیشرفت مقاومت غافل شد

:small_red_triangle_down:حزب‌الله توانست با مقاومت و اتکا به وعده خدا که إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدامَکُم برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ و خروج ذلت بار اسرائیل کاری را انجام دهد که پس از اعلامیه بالفور و تشکیل رژیم صهیونیستی هیچ کدام از کشورهای عربی نتوانسته بودند انجام دهند، در حالی که مقاومت با امکانات اندک و تنها با تکیه بر وعده خدا اراضی اشغالی لبنان را آزاد کرد و خط بطلانی بر جریان سازش و مذاکره با اسرائیل کشید.

:small_red_triangle:توطئه خلع سلاح مقاومت پس از سال ۲۰۰۰ و حضور دائمی اسرائیل در مرزهای لبنان و اشغال فلسطین دلیل محکم حزب‌الله مبنی بر حفظ سلاح و خط مقاومت بود. اتفاقی که ثمره آن در حماسه ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ و شکست ذلت‌بار اسرائیل رخ عیان نمود لذا استکبار جهانی و صهیونیست جهانی در سال ۲۰۱۱ با هدف قطع محور مقاومت و ضربه به حزب‌الله و قطع ارتباط آن با جمهوری اسلامی ماجرای داعش در سوریه را آغاز کرد.

:small_red_triangle_down:حضور حزب‌الله در سوریه برای رفع این فتنه و مقابله با داعش بود، داعشی که با ادعای اسلام به قتل و غارت و تجاوز و تکفیر و تفجیر می‌پرداخت و امریکا و اسرائیل سلاح،‌ مهمات و نفرات آن را تامین می‌کرد.

:small_red_triangle:پیروزی سال ۲۰۱۷ بر داعش در واقع پیروزی بر اسرائیل بود درست که حزب‌الله و جبهه مقاومت در سوریه شهدای فراوانی را تقدیم کرد ولی در عوض شرایط جنگ در شهر و خیابان و صحرا و کوه را فرا گرفت.

:small_red_triangleتصمیم نابخردانه رئیس جمهور آمریکا در اعلام بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی پایانی بر تفکر سازش با رژیم صهیونیستی دانست تفکری که قائل به مذاکره با دشمن صهیونیستی و رسیدن به راه حل سیاسی مسئله فلسطین بود. اعتراضات دنیای اسلام را به این حرکت مهم ارزیابی و اتحاد فلسطینیان و تشکیل انتفاضه آزادی قدس شریف را تنها راه حل مسئله اول دنیای اسلام است.
:id:


کد خبرنگار : 62