تاریخ : 03/خرداد/1397 - 19:37
کد خبر : 292
سرویس خبری : دفتر صدور انقلاب
 

افطاری مقاومت

افطاری مقاومت

جلسه ای با فعالان سیاسی حوزه مقاومت: پاسخ هر گلوله را موشکی به سمت اراضی اشغالی می دانیم. افطاری مقاومت با حضور دانشجویان غیر ایرانی و فعالین بین الملل به منظور حفظ وحدت و اعلام همبستگی با ملت فلسطین بر سر آزادی قدس صورت گرفت.

از خرمشهر ایران تا خرمشهر های پیشرو

این جلسه با قرائت آیاتی از کلامالله مجید آغاز و در پی آن با سخنرانی آقای جبار شجاعی ادامه پیدا کرد، ایشان در صحبتهای خود ضمن تشرریح گفتمان مقاومت در منطقه رمز پیشرفت جمهوری اسلامی را در مقابل رژیم بعث عراق را نیز ایستادگی و مقاومت ملت ایران دانستند و راهکار حل مسائل امروز جهان اسلام و به خصوص منطقه را ایستادگی امت اسلامی در برابر استکبار دانستند و توضیح دادند که امروزه ملت فلسطین اگر توانسته رشدی در به دست آورد حقوق خود کند جز از طریق گروههای مقاومت اسلامی نبوده است.

در ادامه جناب آقای محمد اصغری ( فعال حوزه جهان اسلام) با تشریح وضعیت کنونی فلسطین و اتفاقات هفته های اخیر در نوار غزه ، المسیره عوده الکبری، خبر از باز شدن محور سوم مقاومت در برابر رژیم غاصب صهیونیستی دادند و آن هم جبهه جولان اشغالی ( بعد از جبهه نوار غزه و مرز لبنان) است.

ایشان با بیان اینکه اینک ملت فلسطین و به خصوص جوانان فلسطینی با در دست داشتن پرچم مقاومت اسلامی قدم بزرگی برداشته اند و با حرکت خودجوش و انقلابی خود مسئله فلسطین را به صدر مسائل جهان اسلام برگردادند، وظیفه کشورهای اسلامی و گروه های حامی گفتمان "مقاومت" را همافزایی  و وحدت بر سر آرمان "قدس شریف" معرفی کردند و با ذکر این نکته که اینک بهترین فرصت برای گرد هم آوردن تمام آزادیخواهان جهان برای حمایت از فلسطین و رویارویی با رژیم اشغالگر قدس است، نقطه عطف برقراری صلح در منطقه و عدالت در سراسر دنیا را نابودی این غده سرطانی دانستند.

جلسه با معرفی و آشنایی با فعالیتهای مهمانان حاضر در جلسه ادامه پیدا کرد. ایشان ضمن  بیان مسائل مهم جهان اسلام و به خصوص منطقه غرب آسیا به لزوم معرفی صحیح از مقاومت اسلامی و اهداف آن در فضای رسانه ای و حضور مستمر و دائمی در عرصههای فرهنگی بینالملل تأکید کردند و گزارشی عملکردی از اقدامات صورت گرفته در زمینه ارائه کردند.

در ادامه با برگزاری نماز جماعتِ مغرب و عشا  و صرف افطاری، صمیمیتی دوچندان بر جلسه حاکم شد.

و در پایان با اعلام هم بستگی با ملت انقلابی فلسطین و انزجار از رفتار های رژیم غاصب صهیونیستی پاسخ هر گلوله را موشکی به سمت اراضی اشغالی دانستند.

 


کد خبرنگار : 64